Obchodní

Vědom si rostoucího významu Rio de Janeiro na světovém trhu, I LOVE RIO poskytuje širokou škálu informací o ekonomiku města, vhodné pro podnikání lidí, podnikatelů a ekonomů.


Užitečné nápady, jak podnikat a navazovat s místní kulturou trhu jsou poskytovány, jak zvýšit porozumění a větší informovanosti. Zvýraznění se rozšiřujícímu se průmyslu a podniky, spolu s technickými a užitečných kontaktů, aby se zapojily místní podniky a rozvíjet úspěšné iniciativy. Chcete-li připojit čtenáře přímo do institucí a společností, na internetových stránkách také podporuje obchod a místního rozvoje.


Rio de Janeiro fotky

Infrastruktura a zdroje


Ekonomiky Brazílie a Rio de Janeiro se stala silnější, za posledních deset let: inovativní makroekonomických politik, objev dalších přírodních zdrojů a významných společenských reformy přispěly ke zvýšení vývozu a představuje Brazílie jako atraktivní investiční destinace.

Strategie pro zlepšení nerozvinutých oblastí, silnou podporu od soukromých firem a iniciativy několika miliard ke zlepšení obecného infrastrukturu, jako jsou komunikace a doprava jsou vysoko na programu federální, státní a místní - výsledkem v ekonomickém klimatu Dynamic přilákat mezinárodní investory a obchodní podniky.

Vládní úřady dát prostředky na nebývalém rozsahu na zlepšení infrastruktury a zařízení po celé zemi, a připravit půdu pro větší pracovní síly, a více příležitostí pro investice do budoucnosti.

Brazilská vláda umístěn Brazílii jako světového lídra, který nabízí pomoc sousedních zemí, řešení mise OSN, a ve spolupráci s africkými a jihoamerickými zeměmi na rozvoji infrastruktury a partnerství.


Rio de Janeiro je kulturní kapitál Brazílie a jedním z hlavních finančních center, nákupy a dopravu. Po São Paulo, Rio de Janeiro je brazilské město s druhým nejvyšším hrubým domácím produktem, odhaduje na zhruba na 150 miliard realy ročně. Metropolitní oblast je druhá největší národní bohatství pól, a 70% z ekonomické síly státu Rio de Janeiro.


Se může pochlubit, že je federální kapitál Brazílie do roku 1960, před téměř 200 lety, Rio se vyvinul do živé administrativní, finanční, obchodní a kulturní centrum.

Město je doma k pevné infrastruktury s významný přístav, mezinárodní letiště, domácí letiště, dvě linky metra, několik meziměstských železničních tratí, a veřejné dopravní sítě stovek autobusových linek a tisíce autobusu.

Rio je domovem velkých finančních firem, komunikace a soukromé a státní zábavné. Nedávný objev oleje v Campos povodí v Riu se ukázala být hlavní základ několika ropných společností, plynu a brazilské i zahraniční energie, ve skutečnosti, Brazílie je pre-sůl region, o obrovský prostor hlubokých vodních rezerv olej pod silnou vrstvou soli, je možné uložit až 100 miliard barelů - poskytuje obrovskou poptávku po službách v Riu.

Město je důležité obchodní a bankovní oblasti, investiční aktivity Rio de Janeiro zahrnují vývoj nemovitostí, správu fondů, a druhý největší akciový trh v Brazílii. Vytvořeno v roce 1845, Rio de Janeiro burza byla první akciový trh bude vybudována v Brazílii, dnes obchodování je výhradně státní dluhopisy

Město má výrobní odvětví stavby lodí, hutnictví, rafinaci, plynu a petrochemie, farmacie, textilu, zpracování potravin a nábytku. Kromě toho, hlavní brazilské organizace zábavy, televize, tisk a publikování mají operace v regionu metropolitanana.

Přítomnost velkého přístavu učinil Rio zásadní centrum mezinárodních dovozních a vývozních aktivit spolu s pobřežní obchodu a dalších oblastí Brazílie a Jižní Ameriky.


Turistika a zábava jsou hlavními aspekty hospodářského života v Riu, protože město je hlavní cíl pro brazilské i zahraniční návštěvníky a potenciál pro mezinárodní cestovní ruch neustále vyvíjí. Město se očekává, že významně poroste v této oblasti, částečně v důsledku konání velkých mezinárodních akcí, jako je mistrovství světa 2014 a olympijských her v roce 2016, který přinesl tok finančních prostředků, desítky nových hotelů, a potenciál v otevřeném trhu expanze.


Pobřeží Rio de Janeiro má jeden z nejsilnějších cestovního ruchu a hospodářských trhů na světě, je také nejvíce oblíbenou destinací pro většinu z 50 milionů Brazilců turistů, kteří dovolenou na národní úrovni každý rok.

Historicky, sektor služeb je nejdůležitější část ekonomiky Rio de Janeiro, a spolu s malou firmu vede prosperující město po celý rok. Tisíce velkých a malých firem, továren a obchod s potravinami, oblečení, spotřebičů, nábytku, cigaret, kožené zboží, šperky, umění a řemesla. V poslední době, výroba elektroniky a počítačů začala hrát významnější roli v ekonomice.

Existuje více než 200.000 společnosti se sídlem v Riu, které nabízejí řadu různých produktů a služeb. Drtivá většina z těchto společností jsou mikro a malé, s méně než 100 zaměstnanci. Odvětví služeb a veřejné správy, představuje více než 70% všech pracovních míst ve městě, v blízkosti obchodních účtů na 16%, 10% průmysl a stavebnictví 5%.

Rio de Janeiro má kolem 24.000 průmyslových podniků, které poskytují pracovní místa pro více než 800.000 lidí. Ekonomika na mnohem větší expanzi ve střední třídě řídili poptávku po mladých odborníků s vyšším vzděláním, převedením město na novou zemi příležitostí. Brazilský značky přítomné v rodinách Jižní Ameriky, se aktivně rozšiřuje na globálních trzích, s Rio de Janeiro a Sao Paulo v srdci této expanze.

Příznivých faktorů pro stávající investice do Rio zahrnují rozšíření vnitřního trhu a poptávku po komoditách, investice do veřejné bezpečnosti, vysoce kvalitního marketingu a platformy událostí a dostupnost místních talentů.


Populace Rio de Janeiro se pohybuje kolem 6.400.000 lidí, dosahující téměř 12 milionů lidí v metropolitní oblasti ještě větší spotřebitelský trh se objeví, když více než 1,6 milionu cizinců navštívit Rio ročně.


Odborníci předpovídají, že tam bude investice v odvětví ropy a zemního plynu podle 488 miliard R $ v Brazílii mezi roky 2014 a 2017, a většina z toho je soustředěna v Rio de Janeiru, která má 80% prostředků v této zemi.

Rio nabízí prostor pro růstové příležitosti a smysluplné činnosti, v loďařském průmyslu, silniční infrastruktury, přístavů, letišť, telekomunikací a cestovního ruchu. Město vlastní třetí největší Port District a dopravu v zemi, a velké investice probíhají na obnovu a rozšíření.

Rostoucí počet obyvatel a vylepšená infrastruktura ve slumech, spolu s nárůstem příjmů obyvatelstva, přilákaly více a více obchodu, aby méně rozvinuté oblasti Rio de Janeiro. Tato nová dohoda posiluje ekonomiky místních komunit, a růstu viditelné příjmů a kvalitu života obyvatel. Studie a data ukazují, že rostoucí poptávka vytváří mnoho příležitostí k rozšíření obchodu ke splnění místních potřeb.

Exponenciálně rostoucí zájem a závazek k firmě, se setkala s společnému úsilí vlád a nevládních organizací na péči a podporují rozvoj místních ekonomik ve slumu, vidět jeho potenciální růst na silnější a jednotnější Rio. Semináře, workshopy a přednášky Pravidelně se tu pořádají na podporu podnikání a podporovat stávající podniky.

Brazilský služba Podpora malých podniků a mikropodniků (brazilská služeb na podporu malých podniků), nebo Sebrae, podporoval rozvoj místních firem v uklidněný obcích od roku 1996. V roce 2011, který byl vypracován projekt na podporu více než 60.000 podnikatelů prostřednictvím setkání jakož i poskytování poradenství a cílené vzdělávání.


Pověst a komerční potenciál Rio se těší nepřetržitý podmínku růstu, a jako takový, fantastické scenérie města působí jako živná půda pro spotřebitele, výrobce a odborníků utvářet mezinárodní krajinu ve svém oboru.


Vzhledem k rostoucímu zájmu o investice, Rio de Janeiro je hostitel pro řadu prestižních veletrhů a konvencí, kde spotřebitelé a producenti sdílejí své nápady, síť a inovovat. Město má spravedlivé a konferenční ropy a zemního plynu bienále s více než 1500 účastníků, jež zorganizoval Ústav ropy a zemního plynu, a také každoroční veletrhu, mezinárodní Navalshore.

Důležitým veletrh pro výrobky vitamínů a bílkovin, a další na oděvy a sportovní vybavení hovořit o silném trhu s produkty v souvislosti se zdravím a fitness. Ve stejné době, módní průmysl v Riu roste co do rozsahu a pověst v posledních několika letech, město nyní hostí celou řadu akcí a módních přehlídek.