gastronomie

Jídlo je ústředním prvkem tapisérie carioca kultury, hrají důležitou roli v rodinném životě a sociálních interakcí, a svědčí o historický vývoj města.


Gastronomické šperky v barech, restauracích a večeře tabulkách představují bohatý, experimentální a kulturně příjemnou společnost. I LOVE RIO odkrývá některé z nejlepších kuchyní sloužil v restauracích po celém městě, od zámožných čtvrtích na favelas. Historie a vývoj foundational Carioca jídel vybral od sebe a představil po boku privilegované zasvěcených know-how a tipy.


Rio de Janeiro fotky

Origins, tradice, a gastronomické kultury


Metropolitní Nabídka Rio De Janeiro je z velké části produktem významnou úlohu, kterou město hrálo v dějinách Brazílie, přitahuje a spojovat kultury z celé republiky a ze zbytku světa.

Rio de Janeiro je oficiálním hlavním městem říše a Republiky po staletí, a to bylo ekonomický a kulturní kapitál de-facto z Brazílie pro většinu z jeho existence. Jako takový, město hostilo politiky, diplomaty a honoráře každý s sebou různé chutě a gastronomické přání, které ovlivňují místní kuchyně.

Podobně, výsledek obchodu Ria uvítala neustálý příliv kupců, přistěhovalců, politiků, a cestovateli z všude na světě - dnes, gastronomie v Riu je výsledkem jejich příspěvků.

Spolu s těmito vlivy, moderní kuchyně Carioca také zahrnuje domorodé koření a recepty, ve směsi s oběma starověkých africkými přípravky a tradiční portugalské kulinářských tradic. Výsledkem je zlepšení běžných receptur a vytvoření široké škály nové a jedinečné pokrmy, se silným evropským vlivem.

Domorodý vliv přispěl nejvíce ovoce, semena, ořechy a jako jsou kešu, kasava, taro, tamarind, třešeň, palmu, jaboticaba, Jambo, a sapodilla. Afričani byli na starosti vaření v koloniální Brazílii, a oni představili fazole, nejtypičtější národní jídla, kajenský pepř, olivový olej, palmy, sušené krevety, sladké brambory, ibišek, a různé byliny používané k ochucení - některé z těchto originálních afrických recepty jsou stále připravený během důležitých místních oslavy, jako je Zumbi dos Palmares den.

Carioca gastronomie vděčí Portugalsku většina z jeho základních evropských receptů na maso a pokrmy z darů moře, saláty, polévky, dezerty, a suchých sladkosti - Portugalská silně podporoval spotřebu pšenice a rýže s hovězí, jehněčí, vepřové maso, ryby, polévky, ovoce, a zelenina.


V průběhu městských 450 let existence, Obyvatelé Rio se vyvinuli nádherný kulinářský světlici, zahrnující vlivy, chutě a textury z Afriky a Evropy, jako je například feijoada, tresky a mnoho chutných pokrmů z Northeastearn Brazílii, přizpůsobit je domorodý vaření a přísad, jako je maniok a kokosu. V posledních letech, pestrá škála mezinárodních kulinářských kultur se uchytily, jako je například japonská sushi, mexické empanadas a francouzské crêpe.


Z okouzlující a veselý bary s názvem "botecos" prodejní komfort potravin na high-end experimentální kuchyně, tradiční brazilské desek k exotické mezinárodní kuchyni, tam jsou restaurace po celém městě, aby vyhovovaly každé nálady a patra.

Globalizace, a nedávné brazilské ekonomický boom se dále obohacen zahraniční kulinářské vlivy, a při zachování jeho originalitu, Carioca gastronomie se nyní významně rozšířen o některé pozoruhodně složité recepty. Dnešní gastronomie dosáhl takový význam v Rio vést k vytvoření různých ročních kulinářských festivalů a soutěží, jako je Rio festivalu Gastronómico, na Degusta Rio, a hosting světů "Pasta kongresu.

Brazilská kuchyně je dnes jedním z nejbohatších na světě, a zároveň typické regionální pokrmy se může značně lišit na celém brazilském území, v Rio de Janeiro feijoada vyniká, spolu s "Leão Veloso" krevet polévky.


Feijoada, Brazílie národní jídlo dosáhla status nejtypičtějších národní jídlo, a to je nejvíce široce známý mimo Brazílii a symbolem brazilské kuchyně.


Tam jsou čtyři hlavní typy restaurací v Rio de Janeiro - rodizios, churrascarias, kilo, a "a-la-carte". Vzhledem k tomu, jakýkoliv druh jídla, každý typ restaurace nabízí jedinečný vzít a zkušenosti v tom, jak pokrmy jsou podávány a užil.

Rodizios jsou velmi populární zařízení, kde je pevná cena nabité a neomezené jídla jsou podávána u stolu bez dodatečných poplatků - nápoje, kávu a dezerty jsou obvykle účtovány zvlášť. Rodizios jsou opravdu milován Rio, a dokonce i pravidelné restaurací může převést rodizios na víkend: ve skutečnosti, několik dobře zavedené high-end restaurace nyní nabízí rodizios během oběda.

Typické nabídky Rodizio patří pizza, předkrmy, těstoviny a maso. V turisticky oblastech, jako Ipanema a Copacabana rodizios sushi jsou nyní stále více k dispozici. Rodizios se může pohybovat od velmi prostých a jednoduchých strávníků, velmi drahé a nóbl restaurací.

Churrascarias jsou druh Rodizio, ale oni se specializují na porci masa a vzhledem k jejich mimořádné popularity se obvykle zařazují je třída jejich vlastní - v těchto restauracích číšníci neustále přicházejí do tabulek a nakrájíme různé druhy masa přímo do talíře zákazníků , Červená a zelená kniha není vydán signál ke klientům na signál číšníky buď zachovat nebo přestali chodit.

Churrascarias také nabízejí formou tabulky, kde klienti mohou self-sloužit různé další nežádoucí pokrmy jako je zelenina, těstoviny, rizota, pečivo, sýry, uzeniny, polévek, koření a. High-end churrascarias místy ryb a sushi na bufetového stolu - pro vegany, je možné, aby doprovázeli jeho maso-milující přátele a vychutnat si plný masa bez jídla jen s přílohami. High-end churrascarias sloužit speciální masa, jako je králík a pštrosa bez příplatku, ale tato jídla nemusí být v nabídce a musí být výslovně požádal o - nápojů, kávy, a dezerty nejsou nikdy zahrnuty v pevně stanovenou cenu a jsou obecně drahé ve srovnání s cenou kurzů.

Kilo jsou restaurace, kde se klienti sloužit sami u hlavního stolu a poté se zváží jejich talíře a podle toho si účtované hmotnosti. Kilo často nabízejí rychlost "fixo", která umožňuje neomezené porcí za pevnou cenu - za normálních okolností tato míra není jasně viditelný nebo inzerované a musí být ptal. Většina kilo mít základní Churrascaria stejně, nabízí rozmanitou masa. Tyto škrty jsou obvykle umístěny odděleně od hlavních tabulek potravin a masa jsou řezané a připravovány na objednávku.

High-end kilo také nabízejí sushi jako součást bufetu - navíc, mohou nabídnout sashimi lososa nebo tuňáka, ale ty musí být výslovně požádal o, a jsou váženy na samostatném jídlo, a jsou účtovány ve vyšší míře.

A-la-carte jsou typické restaurace, kde jsou pokrmy objednány ze stálé nabídky - je zde velký výběr restaurací a-la-carte v Riu, servírovacího nádobí rozmezí od typické brazilské do moderní asijské, Fusion, Etnické, a Vegan.


V kulturně různorodé a nápadité "a-la-carte" restaurace, které lemují ulice města jsou dalším vynikajícím příkladem místní tvořivosti. Japonské jídlo přijel s velkým přílivem japonských přistěhovalců na počátku 20. století a od té doby stala jeho módní volba mezi Cariocas.


Francouzská kuchyně, ve všech jeho podobách a hodně z jeho propracovanosti, byl také objal s náručí dokořán lidmi z Rio de Janeiro. Crêpe restaurace přetékají, a gurmán pařížský kuchyni lze nalézt v restauracích v Leblon a Copacabana.

Mnoho restaurací nabízí jídla a chutě z celého Brazílii, stejně jako širší Jižní Americe, která nabízí nádherný peruánské jídlo Inca původu. Rio de Janeiro přijala další kulinářské trendy v průběhu let, s širokou nabídkou stylové a tvůrčí vegetariánské a veganské restaurace.


V plné zhodnocení Cariocas "velkou afinitu a láskou k jídlo a hudbu, barů a restaurací v Riu běžně proplétají dva, poskytuje zákazníkům živých hudebních vystoupení, jak jedí. Mnoho z barů a klubů, které lemují ulice čtvrtí, jako Lapa nabídce Fascinující sambu ukazuje se vedle tradičních menu.


V Rio de Janeiru, bohaté kulinářské kultury světa jsou zničeny spolu s hravým kroucením, vytváří jedinečně různorodé a nápadité nabídku Carioca.

Volal "feijoada," Brazilský národní jídlo je černá fazole guláš, obsahující až třináct druhů vepřového masa a uzenin škrty, stejně jako volitelné zeleniny. Mnoho historiků věří, že to pochází z dušených mas spotřebovaných v jižní Evropě v té době portugalské kolonizace. Fazole a maso, dušené hodiny, jsou bohaté, krémové a jedinečný a restaurací po celém městě soutěží vyrábět nejjemnější vzorek z tohoto brazilského pochoutka.

Slavný brazilský gril, nazvaný "churrasco" se narodil v brazilském státě Rio Grande do Sul, když průkopnický dobytek farmář rozhodl grilování masa na dřevěné špejle nad ohněm, ostřílených výhradně hrubou solí. Zatímco grilování jsou často hostované v domácnostech, grilované maso restaurace mají skutečně vydělal rio jeho slávu. Indikátor (rotace) systém "RODIZIO" je to, co propůjčuje Churrascarias svůj jedinečný charakter a přitažlivost - kontinuální proud sukulentních výsekového masa budou postaveni před tabulek zákazníků a plátky před jejich očima, doprovází obrovské množství příloh, salátů, pečiva, a sushi.

Portugalci poprvé představen kuřata do Brazílie na počátku 20. století a na počátku chovu ptáků v zemi byl známý jako "frango Caipira", což znamená "rustikální kuře". Dnes, Brazílie je jedním z největších exporteres z kuřecího masa na světě. Po celé Rio, je možné najít důkaz, že Cariocas jsou dobře vyznají kuřecí kuchaři a spotřebitelé, a mají k dokonalosti umění výplní, stejně jako odborně grilované řezy. Procházel kolem barů a obchodů, obyvatele i návštěvníky jsou pravidelně přivítá bohatou a dráždivé vůní plivat-pečené celých kuřat.


Rio de Janeiro má dlouhou rybářskou historii, a najednou držel titul nejvyššího rybářského výnosu všech států. "Bacalhau", nebo Treska, je velmi populární ryba v Brazílii, a slovo se odkazuje na jemně zdokonaloval národní míse, skvěle užil si na Vánoce. Bacalhau byl představen do Brazílie portugalský soud na počátku 19. století.


Úctyhodný počet mořských jídel pochází z severovýchodě Brazílie. "Moqueca de Peixe," rybí dušené maso, které pochází z domorodých kmenů v Bahia, je tradičně vařené v hliněné nádobě, s kokosovým mlékem, palmového oleje a výběr výběr ryb. 'Acarajé "je úžasně a jedinečně Afričan-brazilské jídlo z tradičních černých očima fazole, cibule, sůl a palmový olej, poprvé zjištěna v Bahia v roce 1916. Složky se válcované do kuličky, spíše jako falafel, který je pak řez na polovinu a sloužil s náplní laskavec, dušené krevety, pepřem a salátem.

Cariocas zbožňují své pečivo, sladkosti a občerstvení, které lze nalézt v téměř každém baru, restauraci a domov ve městě. Oni jsou jedeni v tabulkách jen asi každý, od malých obchodů v horní části favelas, aby sofistikované champagne večeří v noblesní okrese Leblon. Jedním z nejvíce milovaný brazilských slané pečivo je "coxinha", slza-drop ve tvaru, kuřecí-naplněné, měkké pečivo, potažené strouhanky, řekl k pocházeli z São Paulo na konci 19. století. Bok po boku s coxinha, jeden může vždy najít široký sortiment "Pastéis ', nebo pečiva. Ty jsou plné tradičních i moderních výplní, včetně nejběžněji sýr, šunka, mletého masa a krevetky.

"Brigadeiro" je typický brazilský sladká - dekadentní hostem na každém večírku a populární potěšení ve skříních Cariocas. To je měkký a shovívavý lanýžovým tvořil kondenzovaného mléka, čokolády a másla, obalené v postřikovačů. Jméno znamená "brigádní generál", jako hold brigádní generál Eduardo Gomes, který se ucházel o prezidenta republiky v roce 1946. sladkých i slaných pochutin jsou v mnoha ohledech jádro z Brazílie Ian stravy a něco, co Cariocas cítit velkou hrdost o.


Každý, kdo na návštěvě Rio de Janeiro budou uvítáni dráždivé "Caipirinha" - slavné brazilské koktejl z citronu, drceného ledu, cukr a "cachaça, 'A cukrová třtina duch. Tam jsou také chutné zvraty na klasické, s použitím vodku místo cachaça a mučenky, kiwi nebo mango namísto citronu.


Brazilské ovoce nabídky jsou některé z nejkrásnějších a nejvíce šťavnaté po celém světě. Nazývají "sucos", tam je obrovské množství čerstvě vyrobených ovocných šťáv, které nabízí v Riu: od tradičního pomeranče a jablka, aby více tropických možností guava, papáji, manga a Jackfruit. Ovocné šťávy jsou velmi populární součást Carioca výživy a životního stylu. Kokosové mléko je miláčkem obyvatel Riu, a je možné zakoupit od jakéhokoli pobřežního kiosku nebo pouliční prodavače.

"Açaí" je oslavován tropický "super-food", které mohou být konzumovány v mnoha různých formách, včetně džusů, smoothies a sorbetů - často sypané sladkou a křupavou granola, banány, jahody a med.

Bez ohledu na to, potravina nebo příležitost, pivo bylo mezníkem nápoj v Riu na dlouhou dobu, kde první zmínky o jeho data spotřeby zpět do 17. století. V dnešní době, vůbec velké společenské akce, street party a bzučení náměstí, pouliční prodejci prodávají plechovky a lahve od velkých, přenosné chladící boxy a místních obyvatel stojí. Tradičně, stejně důležité, jako značka piva, takže je jeho temperaure: chladnější, tím lépe!