Kultura

I LOVE RIO je vášnivý o kultuře, a Vypadá na pokrytí nákladů na velké bohatství umělecké tvořivosti, které se třpytí po celém městě, ve všech svých tradičních a inovativních forem a výrazy.


Rio de Janeiro je repertoár tradiční kultury je objasnil, včetně filmových festivalů, divadelních produkcí, umění výstavy a taneční vystoupení. Umělecké projevy z nóbl divadla productions autentickým Favela poklady jsou prezentovány čtenářům, přidávání větší texturu kulturnímu portfoliu města.


Rio de Janeiro fotky

Cariocas jsou duší RIO


"Kultura" je otevřený a tekutina termín, který se odkazuje na něco produkoval lidským intelektem. To zahrnuje tradiční umění, jako je film, divadlo, tanec a výstavy, stejně jako každodenní Zábavy, které tvoří podstatu a charakter populace. Rio de Janeiro je opravdu bohatá na dědictví a rozmanitosti, který kombinuje kreativitu a vstup.

Když Rio de Janeiro přijde na mysl, existuje spousta obrazů: nedotčené pláže, fotbal, masopust, grilované maso, a národní nápoj & quot; caipirinha & quot; - Přesto, víc než cokoli jiného, je to lidé města, které dělají Rio, co to je.

Volal Cariocas, obyvatelé Rio de Janeira tvoří velmi kulturně rozmanitou skupinu, protože pocházejí z různých dědictví, kultur a vyznání - s nepopiratelné znaky lepení kulturu spolu: celkově dobrou náladu, láska k životu, přátelskost a teplý pohostinnost.


Otevřená a vstřícná, Cariocas jsou nezbytnou součástí to, co dělá Rio takový populární destinace: obdařen přirozeně optimistický postoj, lidé Riu jsou jednoznačně rozeznatelné Jejich skutečný úsměv, spontánnost a zvídavá příroda.


Centrální k celkovému Carioca kultury je zásadní role, že rodina a přátelé hrát do sebe žije: narozeniny jsou vždy oslavil obklopen mnoha přáteli a rozšířený rodina, a každou příležitost je ideální příležitost dát dohromady a socializovat. Sport, hudba, a slunečné venku jsou nejlépe vychutnáte v společnosti ostatních, a week-end grilování jsou základem místní bydlení.

Část místního filozofie je upřímný zájem v učení o způsobech a způsoby jiných částech světa, a včleňovat mnoho nových prvků v místní kulturní krajiny, což narození se zejména Carioca výrazy, jako je hudební žánr Bossa Nova a celou řadu gastronomických, uměleckých a literárních skvostů.

Jeden aspekt, který je ochotný Cariocas jejich odlišný ducha je tendence včlenit vlivy z mnoha různých kultur v půvabné a hravým stylem.

Během minulého století, bezstarostný atmosféru, krásnou přírodou a otevřeným srdcem lidé Riu jednali jako "múzu" skvělé autory, básníků a skladatelů takový jako Tom Jobin a Vinicius de Moraes, tvůrci mezník Bossa Nova písni 'Garota de Ipanema " (Girl from Ipanema).

Tyto stejné aspekty města přilákaly některé většina talentovaných umělců z celého světa, a velký příliv lidský kapitál dala podnět fenomenální vývoj v kulturní produkovat města.


Nejslavnější a mezinárodně viditelné výrazem kultury Carioca je opravdu velkolepý karneval oslava, která se koná každý rok: tisíce obyvatel pochodující unisono pochodovat velmi propracované kostýmy při zvuku Samba hudby.


Světově proslulé po celém světě po celá desetiletí, Carnival v Riu je opravdu divoký a velkolepé pětidenní oslavy, zahrnující miliony lidí, a pronikající každý kout města, den a noc. Held 40 dní před Velikonocemi, karneval oficiálně začíná v pátek a konce tuku úterý. Nicméně, pre-karnevalové oslavy začínají na nejméně jeden týden předem, a pokračovat až do neděle po tuku úterý.

Karneval v Riu de Janeiro se datuje do 17. století, kdy portugalský šlechta držel večírků a oslav na základě svých vznešených evropských tradic. Postupem času se tyto oslavy vstřebává prvky, specifické pro domorodé a africké kultuře, a vyvrcholila v jedinečné a vysoce velkolepé směsi hluboce ovlivněn Afro-brazilský folklór.

Kromě karneval, v Rio de Janeiro širokou škálu umělecké a každodenní výrazy třpytí přes město každý den z rok, často inspirované městě samotném a přítomnost bezpočet umělců, spisovatelů a hudebníků.

Zvláště důležité v Rio de Janeiru, Knihkupectví pepř v ulicích města, hosting širokou škálu důležité uměleckých událostí, jako jsou knižní člunů, čtení, recitály a diskuse. Jsou to prostory, kde se mísí běžnými lidmi, umělci a intelektuálové setkat a sdílet své myšlenky, a tam, kde literatura a umění směs s kávou, jídlo, hudba, volný čas a debata.

Rio také vyvinula pozdravovat v uplynulých desetiletích za přínos do světa výtvarného umění. To je částečně způsobeno veřejné a soukromé investice do galerií a výstav celé EU Město: Museu de Arte do Rio (Rio Art Museum), byl slavnostně otevřen v roce 2013, a hostí nádherný výstavy a akce po celý rok. Museu de Arte Moderna (Muzeum moderního umění), stejně jako Centro Kulturní Banco do Brasil (Bank of Brazílie kulturní centrum), dále nabízíme Program mezinárodně uznávaných výstav.

Dalším aspektem kulturní repertoáru Rio je jeho divadlo. Teatro Municipal, či Městské divadlo, je jedním z Nejvýraznější budov ve městě. Postaven v barokním slohu v Cinelandia v roce 1909, to v první řadě vykazuje klasické koncerty, opery a balety, stejně jako někteří hudební divadlo. Oi Ústav také nastavit up dvou divadel v sousedství Flamengo a Ipanema, spuštěna bohatství různých uměleckých výkonů, poskytuje rozsáhlý Program divadla pro mladé i starší diváky.


Kultura města se může také být definován jako každodenní činnosti a manýry jejích obyvatel. Graffiti art, skateboarding, rybaření a pouštění draka jsou klíčové součásti současný Carioca život, spolu zatímco některé výrazy, gesta, vkus a tendence tvoří sdílené strukturu bohaté a sjednocená společnost.


Jeito Carioca, nebo Carioca způsobem, je známý termín používá k označení tvůrčí, pozitivní a geniální způsob, že lidé, překážek přístupu Rio a protivenství.

Tyto vlastnosti se jeví jako hodně od zámožné oblasti města, jako je tomu z obcí na vrcholku Rio je vrchy. Favelas mají dlouhé, pestré a živé historie a tradice které mají i nadále velmi významnou roli v utváření město je podstatné rysy.


Zvýšená rozvoj a investice ve městě vedly k vytvoření událostí, které nepochybně pokročilé literatury, filmu a umění na světové scéně, a širší přístup k kultura mezi Riu obyvatel.


Festival Rio, který začal v roce 1999, je jedním z nejdůležitější filmové festivaly na světě a má představila některé největší talent ve směru, včetně Costa Gavrase, João Pedro Rodrigues a světoznámé aktéři, jako Samuelem L. Jacksonem, Jeremy Žehličky a helel Mirren.

Město hostí mezinárodní knižní veletrh, kde nakladatelé, knihkupci autoři, znalci a nadšenci shromáždit na odhalit a diskutovat o literaturu, který nabízí prostor pro provokativní a plodné komunikace mezi intelektuály a širší veřejností.

Každý rok, Rio pořádá Anima Mundi, animační fólie festival screening průkopnický a poutavé animovaných filmů z celého světa. Uznávaná mezinárodní akademie Oscary, je to největší animace událost v Latinské Americe, které jednají jako platformu pro nejnovější a nejoriginálnějších umělců v oboru.

U jednoho víkendu každou zimu, malíři, sochaři a výtvarní umělci hodit otevřít dveře svých domovů a studia v kreativní srdce města - krásné a bohémský stráň čtvrti Santa Teresa - na akci s názvem Arte de Portas Abertas (Open Doors umění).

Od roku 2003, Rio de Janeiro stát hostil vysoce prestižní FLIP festival v půvabné a historické město Paraty. Mezinárodní festival literatury přinesl dohromady některé z nejoblíbenějších a kriticky oslavované současných spisovatelů, Julian Barnes, včetně Don DeLillo a Hanif Kureishi.


Zvýraznění náboženský aspekt RIO DE Janeiru kultura, kultovní socha Krista Vykupitele stavy majestátně nad městem, symbolizující a svědčí o hluboké zakořeněné spojení mezi Cariocas a křesťanské víry - vylíčil s širokými otevřenou náručí, památník připomíná všem návštěvníkům uvítání charakter města a jeho obyvatel.


Brazílie je velmi náboženská země, a vzhledem k rozmanitost svého obyvatelstva, často religions včlenit vlivy od katolicismu, protestantismu, pohanství, Evropská Spiritism, Domorodé víry a africké náboženství a rituály - zdůraznění příkladné otevřenosti a kulturní integrace jak Rio de Janeiro a země jako celku.

Dva nejvíce převládající vlivy na population's víra jsou evropské křesťanství, a svátosti a zvyky, které migrovaly do země spolu s africkými otroky. Až do poloviny 20. století více než 90% Brazilců byla katolická, což v zemi největší katolickou zemí na světě, s rychlým Růst v evangelickém protestantismu za posledních 50 let.

Náboženské svátky a slavnosti se konají po celý rok na počest svatých a posvátných data skvělý význam v brazilské folklorní a historie katolíka. Vše v celém Červen, červenec a části srpna, Rio hraje hostitele pro širokou škálu venkovní a vnitřní strany, na počest významných světců, imbuing Katoličtí oslavy s tradiční brazilské a afro-brazilské hudba a kuchyně, jako je Forró hudbou a řadou tradičních národních pokrmů.