muzika

Slavný po celém světě pro jedinečné, živé a kulturně expanzivní hudby to porodila, Rio de Janeiro zůstává jedním z nejdůležitějších měst pro rozvoj a šíření starých a nových žánrů.


I LOVE RIO zkoumá významné epochy v městské hluboké hudební historie, představí staré a nové talenty a vyzrazení informací o klasické koncerty a přehlídky, festivaly a stranami napříč různými rytmy, jako je Samba, Forró, Jazz, Chorinho, Maracatu, a další.


Rio de Janeiro fotky

životně důležitá část kultury Carioca


Hudba je neodmyslitelnou součástí kultury Carioca - stejně důležité jako pláže a lesy, které požehnal Rio de Janeiro, hudba v Riu prostupuje každý aspekt života ve městě

Jako město, které žije, dýchá a pohybuje se v hudbě, Rio de Janeiro se vyznačuje po celém světě jako svatyně pro beatů nadšence a skladatelů - týkající se náboženského vyznání, identita, oslavy a kompletní způsob života, hudba najde nové rytmy a role v městském duše den a noc.

Takový je význam hudby v Riu, že vedení města pravidelně organizuje a sponzoruje zdarma koncertů a festivalů: up-a-nadcházející umělci, stejně jako slavné brazilské a mezinárodní hvězdy, běžně hrají na městských financovány akcích. Hvězdy, jako jsou Rolling Stones, Rodem Stewartem, Black Eye Peas, Lenny Kravitz, David Guetta, Stevie Wonder a Roberto Carlos, to vše provádí na bezplatné koncerty na Copacabana či Ipanema pláž - shromažďování obrovské davy a těší velkolepý úspěch. Každá Silvestra, různé volných koncertů jsou organizovány na několika místech v Rio de Janeiro, vítá oba umělce a publikum z celého světa.


Místní, národní, nebo mezinárodní zpěváci a hudebníci, jsou uvedeny vždy velký respekt a pozornost - některé důležité ulice, cesty a parky v Rio de Janeiro jsou pojmenované po Carioca hudební vůdci, kteří jsou vysoce ceněné jako legendy a inspirací.


Antonio Carlos Jobim, spisovatel "Garota de Ipanema," možná nejvíce světově proslulé písně složené ve městě, je ctěn vítá každého návštěvníka dovnitř a ven z území, Rio de Janeiro, protože místní mezinárodní letiště je pojmenovaný po něm. Jeden z nejtradičnějších ulic v mezník čtvrti Ipanema je pojmenován na počest Vinicius de Moraes, spoluautor stejné písně.

Písně se objali a zpíval na ulici, spolu s projíždějící auto, nebo v mnoha karaoke bary, které pepř město. Není neobvyklé, aby svědek malý dav náhle zpívat nebo tančit na populární písni jen tak pro potěšení z ní, v baru na pláži, nebo na veletrhu.


Podobně, jak pláže v Rio je dělat, hudba v Rio de Janeiru často vyplňuje mezeru věkových kategorií a tříd mezi - během karnevalu, Samba je jasný sociální ekvalizér, a v průběhu roku často mladí a starší lidé zpívat a tančit v rytmu stejný písně, na stejných místech.


Cariocas milují hudbu a milují své město - jako výsledek, mnoho z textů četných popové písně, Samba, a bossa nova kompozice jsou o Rio de Janeiro, nebo své lásce k nádherné město. Vylíčil v mnoha ohledech láskyplných, Rio de Janeiro bylo, a stále je, nejoslavovanější Carioca múza.

Kořeny sahají až do konce devatenáctého století, nejznámější rytmus narodil v Rio de Janeiru je Samba, ještě více populární mezinárodně renomovaných karnevalové oslavy. Nicméně, jazzy Bossa Nova byl také vytvořen ve městě a obdržel spoustu mezinárodní pozornosti od 1.962 hitu "Garota de Ipanema". Později, Funk Carioca, narozený v favelas Ria v roce 1980, se stal důležitým a populární výraz místní kultury.

Samba je velký klenot v hudebním pokladu Carioca lidí, ale to není jediný - řada dalších směsí a melodií přinést život na širokou škálu citů a popsat fascinující strany, aby osobnosti tohoto smyslným města.

Karneval je čas pro Samba a Samba je hlas karnevalu - přesto, tento nezaměnitelný melodie se nacházejí v okolí města po celý rok. Samba je Brazílie národní zvuk, a to zpestřil do mnoha jiných rytmů a hudebních výrazů, jako například "Samba dělat Breque," samba s velmi zvláštním tempem, kde může zpěvák předložit novou postavu, udělat krátký vtipný monolog nebo recitovat zpráva v rámci kompozice. Samba verze balady, s tancem a radostné twist na romantické texty, je výsledkem Samba Cançao, "který se stal velmi populární po celém 1950 a shromáždil velké množství příznivců, výrobců i spotřebitelů. To je také odkazoval se na jako v polovině roku Samba, protože se běžně vyskytuje mimo sezónu karneval.

Narodil se z volné mix mezi jazzem a měkčí Samba rytmu, Bossa Nova je kultovní Vytvoření Carioca, který inspiroval tisíce umělců po celém světě, a s vlivem, který pokračuje až do dnešních dnů.

tišší a sofistikovaný, samotný název znamená "nové speciální způsob, jak dělat hudbu," jako "Bossa" je z kvalifikace Carioca cesta, a "nova" znamená rekonstrukci a vývoj. To je, jak João Gilberto, Tom Jobim a Vinícius de Moraes, mezi mnoho jiných hvězd a hudebních géniů, vytvořených v roce 1950 je to rytmus, který by nesl pocit, dosud nepoznanou do světa.

Dva spiny záznamu jsou dost pro slova "Bossa Nova" přijít tekoucí nahoru od něčích srdce, aby něčí uši - to je efekt, který tato konkrétní žánr má na ty, kteří to cítí, protože rytmus může vyhladit všechny hrany a jako mávnutím kouzelného proutku místo publikum v zemi radosti, teplo a barvy: Copacabana.


Vzácné zvuky rodinou, přáteli, radostné setkání a spontánní stran, pro něž Rio de Janeiro je známo, mohou být identifikovány s Pagode, velmi dobře líbilo a podporované hudební styl, který spojuje a rozšiřuje všechny nejmilovanější vlastnosti Samba - beat a texty, s pocitem a možnost zapojit malé i velké davy v jedné vášnivé písně.


Být družnost jedním z nejvýznamnějších kulturních znacích Carioca lidí, pokud jde o poslech hudby všichni vstoupí do strany, ať už je dělat to, nebo zpíval: v Rio společenský charakter hudby je prvořadé, jako je rytmus sám.

Moderní Pauza sestupně od favelas a převzetí rozhlasových stanic a nočních klubů je Funk Carioca, někdy jen s názvem "Funk". Tento rytmus zahrnuje rytmické komponenty z Electronic, Samba, hip hop a rap. To je velmi populární u mladších davy díky chytlavé písně a významných umělců, stejně jako směsi vytvořené DJ ta pojistka tento žánr s dalšími představiteli taneční hudby na světě.


Rio de Janeiro je domovem pro více než 160 čtvrtích, a samozřejmě mnoho vyvinul jasnou hudební identitu - být to, pokud jde o zařízení, populární místní rytmy, nebo obojí.


Některé čtvrti jsou zvláště označeny bubnů, jako Lapa, bohémské centru města, kde se nacházejí některé z nejlepších neformálních restaurací a barů. mnoho Cariocas a návštěvníci vybrat Lapa zapojit do zábavy tance a vychutnával pochoutky Rio. V této přelomové části města se nacházejí některé z nejznámějších a tradičních zařízeních, kde Samba životy, a kde každý dostane otřesen tančící včela.

Ostatní okresy zaměřit se na různé ambiances a stylů - Ipanema je doma k množství tradičních Bossa Nova zařízení, a hostitelé živých představení denně. Také v Ipanema, je několik kulturních center a obchodů, kde si návštěvníci mohou najít knihy, záznamy a memorabilia z historie a životy největších představitelů a žánr.

Brazilský Hudební průmysl je self-udržitelný: existuje dostatek hudebníci a skladatelé ve scéně produkovat něco pro každý vkus v publiku, který, vzhledem k velkému komunita a široká paleta žánrů, je pozoruhodný úspěch. To je také důvod, proč je brazilské hudby tak dobře známý po celém světě, a proč jeho kvalita je tak vysoká, a její podpis tak nezaměnitelný.


Živá hudba v Rio de Janeiru je další z městských velkých ikon, a je oslavován jako Sugar Loaf Mountain, socha Krista Spasitele, nebo v černé a bílé chodníku slunné Copacabana.


Koncerty nebo velkokapacitní hudební události jsou jen součástí městské hudební krajinu - ať už je to pro slaví začátek fáze, státní nebo místní dovolenou, zpívání za vítězství fotbalového týmu, nebo pro náboženské oslavy, Cariocas rádi spojit svá srdce a hlasy ve spontánních sbory.

Hudba v Riu je základní součástí z Carioca identity - to umožňuje pochopení návštěvník lépe pochopit život města, a vytvořit hlubší spojení s místními. Vědět něco o Rio de Janeiro hudební kultury a dědictví bude mít největší, nejteplejší úsměv z některého Carioca.